PRODEJ A NABÍDKA NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU

Poskytované služby ve vztahu k nemovitostem:

 

 1. Zřízení OIB (chorvatského daňového čísla), bez kterého tady nemůžete nic vlastnit, sepisovat smlouvy, být přihlášen, dlouhodobě existovat - zřizujeme na základě ověřené Plné moci a zaplacení poplatku za zřízení OIB 
 2. Prověření vlastnictví a dokumentace o legálnosti předmětných nemovitostí - možnost smluvního zastoupení v Dalmácii, pokud jste si nemovitost našli sami. Již od 2,5% (plus DPH) z kupní ceny.
 3. Vyjednávání o prodejní ceně a podrobnostech prodeje a stěhování
 4. Připravení a předání dokumentace na základě povinností Zákona o dani z prodeje nemovitostí
 5. Odborná pomoc při uzavírání Smlouvy o smlouvě budoucí a kupní smlouvy
 6. Dohled a pomoc kupci při přepsání vlastnických práv do pozemkových knih včetně zaplacení poplatků
 7. Naopak realitní kancelář nesmí ze zákona sepisovat Kupní smlouvu!
 8. Veškeré údaje od klientů podléhají zásadám GDPR

 

Trh s chorvatskými nemovitostmi je hodně specifický, minimálně 60% všech nemovitostí nemá v pořádku dokumentaci. Ta se skládá ze stavebního povolení, kolaudačního schválení a zápisu ve vlastnickém listu na katastru a především v pozemkové knize. Mnoho nemovitostí má například skutečného majitele odlišného od majitele uvedeného na vlastnickém listu. Proto se nevyplatí v Chorvatsku obcházet realitní společnost, která má všechny potřebné certifikáty a záruky, že dojde k prodeji nemovitosti zákonitou cestou. Naše společnost Internet Oglasi j.d.o.o. Vám garantuje, že všechny námi nabízené nemovitosti jsou 100% čisté. A malý apartmán se dá v Chorvatsku pořídit již za cenu od 150 000 €. Cena staršího dvoupatrového domu v blízkosti moře se pak pohybuje od 350 000 €. Ale jsme na Balkáně, takže u některých nemovitostí se dá o ceně i jednat.

Pochopitelně Vám zajistíme prohlídky Vámi vybraných nemovitostí, pokud přijedete na delší dobu, pomůžeme se zajištěním ubytování či s odvozem z/na letiště ve Splitu. Dále pak umíme pomoci s veškerou legislativu spojenou s její koupí, to znamená vyhotovením kupní smlouvy a zápis do katastru nemovitostí, taktéž přihlášení na daňovém úřadu pro platbu daně z převodu nemovitosti. Pomůžeme vám s převodem vody, elektriky, telefonu a poplatků obci (komunalije) na Vaše jméno.

Rozhodně se vyplatí na uzavření smlouvy najmout advokáta. Jeho odměna se pohybuje od 1-1,5 % z kupní ceny nemovitosti. Pokud však použijete našeho firemního právníka, zaplatíte pouze paušál 1250 € (včetně DPH) bez ohledu na cenu nemovitosti, což je opět znatelná úspora a jste na 100% krytí proti všemu. Překlad smlouvy umíme také zajistit, cena stránky A4 je 30 € (+DPH). Realitní kancelář nemůže vyhotovit smlouvu o prodeji nemovitosti, protože za ni ze zákona nemůže ručit!

Daň za převod nemovitosti od 01.01.2019 snížená na 3%, platí podle chorvatských zákonů kupec a vyměřuje ji Finanční úřad na základě údajů z kupní smlouvy a podle místních tržních cen. To je v případě, kdy dům byl postaven nebo pozemek nabyt do 31.12.1997. Po tomto datu se zavedlo v Chorvatsku DPH, takže novější nemovitosti již podléhají DPH ve výši 25%. DPH samozřejmě platí pouze právnická osoba jako prodávající, pokud je plátcem DPH. Pokud není, platí se jen 3% daň, ale to v režii kupujícího. 

Zájemce musí tedy počítat s tím, že celkový obnos, který bude muset zaplatit za nemovitost, se skládá ze čtyř částí (v tomto pořadí)

 1. Ceny nemovitosti dohodnuté s prodávajícím
 2. Poplatků za právnický servis (liší se podle služeb i konkrétního advokáta)
 3. Zprostředkovatelské provize RK - 3% (+ 25% chorvatská DPH) z dohodnuté prodejní ceny nemovitosti
 4. 3% daně z převodu nemovitosti (určuje Finanční úřad)

Chorvatské zákony jsou v tomto velmi specifické a je potřeba je přísně dodržovat, jinak hrozí dost velké finanční pokuty.

Naše společnost Internet Oglasi j.d.o.o. Vám tyto služby pomůže zajistit (nikoliv však zaplatit) v rámci zprostředkovatelské provize. Ta je v Chorvatsku daná ze zákona a činí 3% (+ DPH) z prodejní ceny od prodávajícího a 3% (+DPH) z prodejní ceny od kupujícího.

Další poskytované služby naší společností:

1) Založení firmy v Chorvatsku na základě ověřené Plné moci

2) Průzkum trhu, zajištění fungování firemní pobočky

3) Zastoupení zahraničních klientů

4) Zajištění obchodních kontaktů