PRODEJ A NABÍDKA NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU

Poskytované služby

Trh s chorvatskými nemovitostmi je hodně specifický, minimálně 60% všech nemovitostí nemá v pořádku dokumentaci. Ta se skládá ze stavebního povolení, kolaudačního schválení a zápisu ve vlastnickém listu na katastru. Mnoho nemovitostí má například skutečného majitele odlišného od majitele uvedeného na vlastnickém listu. Proto se nevyplatí v Chorvatsku obcházet realitní společnost, která má všechny potřebné certifikáty a záruky, že dojde k prodeji nemovitosti zákonitou cestou. Naše společnost Internet Oglasi j.d.o.o. Vám garantuje, že všechny námi nabízené nemovitosti jsou 100% čisté. A starý dům s malým pozemkem nebo malý apartmán se dá v Chorvatsku pořídit již za cenu od 70 000 €, ale u domu je samozřejmě nutná rekonstrukce. Cena staršího dvoupatrového domu v blízkosti moře se pak pohybuje od 300 000 €.

Povinnosti realitní kanceláře v Chorvatsku jsou opět dané ze zákona, a to:

Pochopitelně Vám zajistíme prohlídky Vámi vybraných nemovitostí, pokud přijedete na delší dobu, pomůžeme se zajištěním ubytování či s odvozem z/na letiště ve Splitu. Dále pak umíme pomoci s veškerou legislativu spojenou s její koupí, to znamená vyhotovením kupní smlouvy a zápis do katastru nemovitostí, taktéž přihlášení na daňovém úřadu pro platbu daně z převodu nemovitosti. Pomůžeme vám s převodem vody, elektriky, telefonu a poplatků obci (komunalije) na Vaše jméno.

Rozhodně se vyplatí na uzavření smlouvy najmout advokáta. Jeho odměna se pohybuje od 1-2% ceny nemovitosti. Pokud však použijete našeho firemního právníka, zaplatíte pouze paušál 1000 € bez ohledu na cenu nemovitosti,což je opět znatelná úspora a jste na 100% krytí proti všemu. Soudní překlad smlouvy umíme také zajistit, cena stránky A4 je 30 € (+ DPH).

Pomůžeme Vám zaplatit i od 01.01.2019 sníženou 3% daň z koupě nemovitosti, kterou platí podle chorvatských zákonů kupec. To je v případě, kdy dům byl postaven nebo pozemek nabyt do 31.12.1997. Po tomto datu se zavedlo v Chorvatsku DPH, takže novější nemovitosti již podléhají DPH ve výši 25%. V tomto případě DPH platí prodávající, pokud je v systému plátce DPH. Pokud není, platí se jen 3% daň, a to opět v režii kupujícího. Pokud je však prodávajícím právní osoba, platí se jen daň z ceny pozemku, což je výrazná úspora.

Zájemce musí tedy počítat s tím, že celkový obnos, který bude muset zaplatit za nemovitost, se skládá ze čtyř částí (v tomto pořadí)

Chorvatské zákony jsou v tomto velmi specifické a je potřeba je přísně dodržovat, jinak hrozí dost velké finanční pokuty.

Naše společnost Internet Oglasi j.d.o.o. Vám tyto služby pomůže zajistit (nikoliv však zaplatit) v rámci zprostředkovatelské provize. Ta je v Chorvatsku daná ze zákona a činí 3% (+ DPH) z prodejní ceny od prodávajícího a 3% z prodejní ceny od kupujícího.