PRODEJ A NABÍDKA NEMOVITOSTÍ V CHORVATSKU
logo

STARÝ DŮM NA ZELENÉM OSTROVĚ

Cena: 380.000 €
Poslední aktualizace15.2.2021 14:04
PRODÁNO
č. ev X0100
Županije Šibensko-kninska
Obec, část obce Prvić
Kategorie Domy , Stavební pozemky
Cena 380.000 €
Plocha celkem 1217 m²
Plocha bydlení - bytu 200 m²
Elektřina ano
Voda ano
Odpady ne
Plyn ne
Klimatizace ne
Topení ne

    Vyřizuje

  1. Martin Drab
  2. info@bydlenivchorvatsku.cz
  3. telefon +385 911 676 399

Starý dům na ostrově Prvić na prodej

Na ostrově Prvić naproti městu Vodice, nabízíme k prodeji starý dům k renovaci v první řadě u moře s větším pozemkem. Pozice nabízí panoramatický pohled na ostrovy s nádhernými západy slunce. Lokalita je vzdálena 2 minuty chůze od centra.

Mluvíme o starém domě z roku 1938, který je určen ke kompletní rekonstrukci. V přízemí se nacházejí dva prostory, a to stará kuchyně a konoba (místnost k posezení a občerstvení). Venkovní schodiště vede do patra, kde se nacházejí další tři místnosti. Z jedné z nich jsou pak ještě dřevěné schody do podkroví.

Dům má dřevěné podlahy, ale trámy jsou ve velmi dobré stavu. Na dvoře je přípojka na vodu, která není zavedena do domu a elektřina je v domě. Na dvoře je též cisterna na vodu pro případ nouze, jinak v místě je obecní vodovod. Na ostrovu není veřejná kanalizace.

Na pozemku jsou zasazeny různé středozemní stromy jako olivy, mandlovníky, fíky a granátová jablka. 

Na ostrov Prvić Šepurine jezdí trajekt z Vodice (10 minut) a z Šibeniku (50 minut). Nepřeváží auta, protože provoz aut je na ostrově z důvodu ekologické ochrany zakázán. Domácí obyvatelstvo se živí především rybářstvím, část turismem. Turismu ale není nijak masový, takže spíše slouží k užívání si klidu a přírody. Místní pláž byla nedávno uvedena mezi 15 nejkrásnějšími plážemi na Jadranu. Obě osídlená místa na ostrově jsou vedena jako Národní kulturní památka.

Dům se tak v podstatě prodává za cenu pozemku, protože málokde na Jadranu získáte udržovaný stavební pozemek v první řadě od moře za cenu cca 300 €/m2.

Vážení klienti, prohlížení nemovitostí je možné pouze s podepsanou smlouvou o zastoupení, která je základem pro další akce související s nákupem a prodejem, vše v souladu se Zákonem o ochraně údajů a Zákonem o zprostředkování při koupi nemovitostí. Kupující platí zákonnou provizi za zastoupení ve výši 3% (+DPH) od dohodnuté ceny.